موم بیزواکس

فروش موم بیزواکس

موم بیزواکس (beeswax) ماده ای طبیعی بوده که بوسیله زنبورهای کارگر در شانه های زنبورعسل یا لانه دیگر زنبورها بدست می آید. بیزواکس یا موم زنبورعسل را می توان برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد. مواد شیمیایی مهدی این ماده را با کیفیت عالی و قیمت مناسب بصورت عمده و خرد به بازار عرضه می کند.
نوع خالص بیزوکس برنگ سفید، زرد کم رنگم، زرد متوسط و قهوه ای می باشد; بیزواکس زرد ماده خام لانه زنبور است، درصورت فیلتراسیون رنگ آن به سفید تغییر خواهد کرد و در صورتی که با الکل حمایت شود رنگ قهوه ای بدست می آید.
این محصول در تولید انواع محصولات غذایی، بهداشتی، دارویی و آرایشی استفاده می شود.

برای خرید موم بیزواکس یا موم زنبورعسل بصورت خرد یا عمده با ما تماس بگیرید.

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی موم بیزواکس

مشخصات موم بیزواکس یا موم زنبورعسل
 • نام شیمیایی Beeswax (cera alba)
 • فرمول شیمیایی بیزوکس C15H31COOC30H61
 • شکل ظاهری: ساختاری سخت و گرانولی بصورت پرک شده و یا قالبی
 • گرید محصول : خوراکی و بهداشتی و صنعتی
 • مزه و بو: بدون مزه اما با بویی مانند عسل
 • انحلال پذیری موک بیزوکس: این ماده در آب و گلیسرین حل نمی شود و در الکل تقریبا نامحلول می ماند. موم تنها در حلالهای آلی، روغنها، بنزن، کلروفرم، تربانتین و غیره حل می شود.
 • دمای تغییر شکل: این ماده در دمای پایین و سرد شکننده بوده و در دمای بالا نرم خواهد شد و به سمت مایع شدن پیش می رود. دمای ذوب آن بسته به ترکیبات بطور تقریبی ۷۲- ۶۲ درجه سانتی گراد (144 -147 °F) است. اگر موم بالاتر از 85 درجه سانتیگراد (185 درجه فارنهایت) گرم شود ، تغییر رنگ ایجاد می شود.
 • نقطه اشتعال: نقطه اشتعال موم 204.4 درجه سانتیگراد (400 درجه فارنهایت)
 • ماندگاری: در دمای اتاق کاملا مقاوم بوده و تا سالها قابل نگهداری است.
 • ترکیبات: ماده حاوی حدود ۱۵ ترکیب شیمیایی مختلف است که به سه گروه تقسیم می شوند: اسیدهای چرب آزاد (۱۳.۵ تا ۱۵٪) ، استرها (۷۰.۴ تا ۷۴.۷٪) و هیدروکربنهای اشباع (۱۲.۵ تا ۱۵.۵٪)

انواع موم بیزواکس در بازار

موم بدست آمده از کندوی عسل پس از ذوب شدن و خالص سازی بصورت قالب های موم عسل تهیه خواهد شد. سپس موم قالبی تصفیه، فیلتر و اضافات غیر مومی آن جدا می شود. محصول نهایی، موم بیزواکس است که به دو شکل زیر در رنگ های سفید و زرد به بازار عرضه می شود:
موم پرک شده
موم قالبی بیزوکس

موم بیزواکس چگونه تولید می شود؟

وکس پارافین

موم ابتدایی بیزواکس بیرنگ و شفاف است که پس از مکیدن توسط زنبورهای کارگر و ترکیب آن با گرده گل به رنگ زرد یا قهوه ای تبدیل می شود. میزان تولید این ماده بوسیله زنبور به سایز غدد ترشح، سن زنبور و میزان پرواز آن بستگی دارد. زنبورها از موم برای ساخت شبکه لانه زنبوری استفاده می کنند.
بدلیل عدم ثبات در بازار مواداولیه برای خرید و یا اطلاع از قیمت موم بیزواکس با ما تماس بگیرید.

تماس با مواد شیمیایی مهدی

کاربرد

 • صنایع آرایشی، بهداشتی: فروش موم زنبورعسل یا بیزوکس بعنوان مواداولیه در محصولات مراقبت پوستی و آرایشی مانند کرم ها، برق لب(افزایش براقیت، غلضت و ثبات رنگ)، روغن مو، مواد اپلاسیون، عطر و همچنین مرطوب کننده پوست، رژگونه بدلیل جذب سریع به پوست بدن و خاصیت نرم کنندگی آن انجام می پذیرد.
 • صنایع غذایی: فروش بیزوکس در تولید آدامس ها و اسانس ها، بعنوان روکش میوه و پنیر
 • صنایع دارویی: فروش موم بیزواکس برای تولید پماد ها، بعنوان کاهش دهنده سرعت انحلال ترکیبات دارویی، کپسول ژلاتینی و روکش های قرص
 • تولید شمع از موم زنبورعسل: در گذشته برای تولید شمع از آن استفاده می شد که در حال حاضر بدلیل بالا بودن قیمت موم بیزواکس از موادی مانند پارافین استفاده می شود. با این حال شمع های تولید شده از موم بیزواکس روشن تر، تمیزتر و طولانی تر می سوزند.
کاربرد پارافین

پرسش و پاسخ

قیمت موم بیزواکس یا موم پرک، موم زنبورعسل چقدر است؟

بدلیل عدم ثبات در بازار مواداولیه برای خرید و یا اطلاع از قیمت موم بیزواکس با شماره 02133911310 تماس بگیرید.

از کجا موم بیزواکس یا موم زنبورعسل بخریم؟

برای خرید موم بیزواکس در مقادیر کم و یا عمده (بصورت یک کیلوگرمی و یا ۲۵ کیلوگرمی) می توانید به بازار مواد شیمیایی ناصرخسرو و یا بازار مواد شیمیایی کیمیا مراجعه کنید. شیمیایی مهدی عرضه کننده انواع موم بیزوکس در بازار مواد شیمیایی آماده ارائه محصولات به شما مشتریان گرامی است.

تفاوت رنگ موم بیزواکس یا موم زنبورعسل بدلیل چیست؟

رنگ موم زنبورعسل بیانگر کیفیت این ماده نمی باشد. بیزواکس سفید معمولا از تصفیه موم زرد رنگ به دست می آید. موم زنبورعسل سفید اغلب مصرف بیشتری نسبت به موم زرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند

WordPress Theme built by Shufflehound.