آیا می خواهید با نحوه تولید لانولین در خانه آشنا شوید؟ پشم گوسفند حاوی ماده لانولین به عنوان نوعی محافظت در برابر طبیعت و حشرات است. استفاده انسان از لانولین به اندازه استفاده از پشم قدیمی است. استخراج آن در خانه آسان است. در زیر راهی خانگی برای تهیه لانولین خالص، فاقد مواد شیمیایی صنعتی و آماده استفاده در محصولات بیان می کنیم.
برای خرید لانولین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس برای خرید مواد شیمیایی

روش تولید لانولین خانگی

در ابتدا برای تولید لانولین نیاز به پشم گوسفند داریم. تکه های پشم خام یا پشم گوسفندی را که شسته نشده است تهیه کنید. پشم یا پشم خام را می توانید مستقیم از مزرعه گوسفند خریداری کنید یا اگر گوسفند خود دارید، از پشم گوسفند خود استفاده کنید.

نحوه تولید لانولین در خانه 1

مرحله 1

یک قابلمه را پر از آب کنید. ظرف باید آنقدر بزرگ باشد که بتواند تمام پشم را در خود جای دهد. اگر مقدار زیادی پشم گوسفند داشته باشید، بهتر است در فضای باز این مراحل را انجام دهید.

نحوه تولید لانولین در خانه 2

مرحله 2

پشم خام را داخل قابلمه یا قابلمه بریزید. پشم را به آرامی درون آب قرار دهید. تکه های پشم را می توان در کیسه های لباسشویی (کیسه سوراخ دار مانند توری) قرار داد تا از تجزیه آنها جلوگیری کند. سپس 3 قاشق غذاخوری نمک به آب اضافه کنید.

نحوه تولید لانولین در خانه 3

مرحله 3

آب را بگذارید تا جوش بیاید. پشم را برای مدت چند ساعت در حال جوش نگه دارید. در این مدت دقت کنید که با تبخیر شدن، آب بیشتری به آن اضافه کنید. همچنین بدون مراقبت آنجا را ترک نکنید زیرا آب می تواند خشک شده و پشم را بسوزاند. محلی را برای قرار دادن پشم، تمیز کنید.

نحوه تولید لانولین در خانه 4

مرحله 4

پشم را از آب جوش خارج کنید. این کار را با استفاده از یک انبر یا قاشق های بزرگ سوراخ دار انجام دهید. آب را در حال جوش نگه دارید تا تمام آب آن تبخیر شود. ماده ای که در انتها باقی می ماند لانولین است.

نحوه تولید لانولین در خانه 5

مرحله 5

لانولین را از داخل ماسوره یا صافی (پارچه توری مانند) بریزید. با این کار هرگونه ناخالصی پاک می شود. آن را در ظرفی ریخته و بگذارید تا خنک شود. پس از سرد شدن، لانولین را خراش داده و درون شیشه های استریل شده قرار دهید. لانولین خانگی و طبیعی آماده استفاده است.

پرسش و پاسخ در مورد تولید لانولین خانگی

آیا بعد از تولید لانولین، پشم قابل استفاده است؟

به طور کلی جوشاندن پشمی که قصد دارید آن را به نخ بچرخانید ایده خوبی نیست. آن را سخت تر می کند. برای کارتینگ بستن لحاف، چاشنی یا سوزن زدن ، خوب است.

هنگام اضافه کردن آب بدلیل تبخیر، آب سرد باشد یا گرم؟

هنگام پر کردن مجدد ظرف، از آب گرم استفاده کنید تا از تغییر دما جلوگیری کنید. جوش سریع یا حتی جوش آمدن برای مدت طولانی احتمالاً پشم را احساس می کند.