پارافین

کارتریج رویال

پارافین paraffin ترکیبی بی رنگ، بی بو، نرم و بدون مزه و یک ترکیب هیدروکربنی مشتقات نفت است. پارافین کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف و زندگی ما دارد. در واقع می توان گفت از پارافین به هر شکلی در هر صنعتی استفاده می شود. پارافین ماده ای فاقد واکنش است.

برای خرید پارافین بصورت خرد یا عمده با ما تماس بگیرید.

مشخصات و خواص
فرمول پارافین
 • نام شیمیایی Paraffin
 • فرمول شیمیایی پارافین CnH2n+2
 • شکل ظاهری: پارافین مایع ، مایعی سفید شفاف می باشد و جامد به صورت تخته ای می باشد
 • گرید محصول : خوراکی و بهداشتی و صنعتی
 • انحلال پذیری پارافین: در آب و اسیدها نامحلول است. پارافین در الکل و استون اندکی محلول، اما در کلروفرم، زایلن و تولوئن به صورت کامل محلول می باشد.
 • عایق پذیری: یک عایق عالی الکتریکی است و از همه مواد (به جز برخی پلاستیک ها به ویژه تفلون) بهتر است.
 • نقطه جوش: ۳۷۰ درجه سانتیگراد، ۶۹۸ درجه فارنهایت
 • نقطه اشتعال: ۲۰۰ الی ۲۴۰ درجه سانتیگراد، ۳۹۲ ۴۶۴ درجه فارنهایت
 • نقطه ذوب: ۳۷ درجه سانتیگراد، ۹۹ درجه فارنهایت

انواع پارافین

دسته بندی پارافین را می توان براساس شکل ظاهری و یا گرید بندی محصول انجام داد. بطورمثال از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته پارافین مایع و جامد تقسیم بندی می کنیم. در تقسیم بندی دیگر از لحاظ کاربرد به سه دسته خوراکی، صنعتی و بهداشتی تقسیم می شوند.

پارافین جامد

پارافین جامد اغلب با نام های موم، پارافین ژله ای و یا وکس نیز نامیده می شود. این نوع ماده در دمای اتاق جامد است و در دمای تقریبی 44 درجه ذوب می شود. برای ادامه مطلب روی پارافین جامد کلیک کنید.

پارافین مایع

پارافین مایع از رنگی سفید و شفاف برخوردار است. این نوع از پارافین در دمای ۱۷۵ درجه‌ی سانتیگراد به جوش می‌آید و در دمای ۲۶۵ درجه‌ی سانتیگراد نیز تبخیر می‌شود. برای خرید پارافین مایع کلیک کنید.

قیمت پارافین

وکس پارافین

قیمت پارافین رابطه مستقیمی با کیفیت آن دارد. هنگام خرید این محصول شما باید به رنگ، سختی و خشک یا چرب بودن آن دقت کنید. موارد ذکر شده و همچنین بسته بندی و کارخانه سازنده آن بر روی قیمت پارافین تاثیرگذارند. در شیمیایی مهدی فروش پارافین بصورت عمده و یا خرده، در بسته بندی های مختلف و ارسال به تمام نقاط کشور انجام می گیرد.
بدلیل عدم ثبات در بازار مواداولیه برای خرید پارافین و یا اطلاع از قیمت آن با ما تماس بگیرید.

تماس با مواد شیمیایی مهدی

کاربرد

 • عامل کاهش اصطکاک و روان کنندگی: موم پارافین خاصیت روان کنندگی بالایی دارد و می توان برای کاهش اصطکاک و گرفتن ناهمواری ها روی انواع سطوح استفاده کرد. بعنوان مثال بر روی هندریل ها، فضاهای سیمانی و صنایع چاپ
 • مایع براق کننده و نگهدارنده: از موم این ماده برای ایجاد پوششی براق در بسیاری از آب نبات ها و شکلات ها، مکمل آدامس و افزایش ماندگاری در میوه ها و سبزیجات استفاده می شود.
 • عامل ضد آب: مقاومت این ماده در برابر آب موجب ضد آب شدن موادی می شود که از وکس پارافین به طور طبیعی در برابر آب مقاوم است. paraffin را میتوان روی محصولات به کار برد که ضد آب شوند. مانند کبریت، بادبان کشتی و تخت‌های موج سواری که موجب می‌شود تا آب بر روی تخته باقی نماند و سر بخورد. در اسکی و اسنوبرد هم کاربرد دارد.
کاربرد پارافین
 • صنایع کشاورزی: در صنایع کشاورزی از این ماده بعنوان ضد انعقاد، دفع کننده رطوبت و پوشش های گرد و غبار برای کودها استفاده می شود.
 • صنایع لاستیک سازی: وجود پارافین در ترکیبات لاستیک مانع از ترک خوردگی لاستیک خواهد شد.
 • صنایع تحریریه: در این صنعت می توان از این ماده برای بهبود خواص کاغذ و مقوا، تهیه مداد شمعی و جوهرهای جامد چاپگرهای حرارتی استفاده کرد.
 • صنایع بهداشتی زیبایی: استفاده از این ماده در وازلین، مداد ابرو، مرطوب کننده ها، کرم های نرم کننده و غیره
 • پارافین شمع سازی : فروش پارافین شمع سازی بهترین گزینه برای استفاده در شمع های مومی می باشد. این نوع شمع با نور بیشتر، تمیزتر و با مدت زمان بیشتری می سوزد. همچنین پارافین شمع سازی بدون اسید برای ساخت شمع های معطر نیز استفاده می شود. وجود این ماده در شمع موجب کندتر سوختن پارافین شمع خواهد شد.

پرسش و پاسخ

چطور پارافین خوب از بد را تشخیص دهیم؟

بهترین روش برای تعیین مرغوبیت ، آنالیز آزمایشگاهی است که بسیار پر هزینه ست. اما پارافین خوب در ظاهر باید رنگ روشنی (تصفیه بیشتر) داشته باشد. همچنین در پارافین های تخته ای از چند مورد می توان برای تشخیص کیفیت آن استفاده کرد.
مورد اول اینکه در هنگام برخورد به زمین صدای تخته چوب بدهد و نشکند. دوم اینکه در مقابل نور خورشید دانه های کریستالی نمایان باشد و در آخر اینکه نباید حالت صابونی داشته باشد.
البته این مورد را در نظر بگیرید که مطمئن ترین راه خرید از فروشگاه های معتبر و فروشنده مورد اعتماد است.

از کجا پارافین بخریم؟

برای خرید پارافین در مقادیر کم و یا عمده می توانید به بازار مواد شیمیایی ناصرخسرو و یا بازار مواد شیمیایی کیمیا مراجعه کنید. شیمیایی مهدی عرضه کننده انواع پارافین مایع و جامد در بازار مواد شیمیایی آماده ارائه محصولات به شما مشتریان گرامی است.

تفاوت رنگ پارافین بدلیل چیست؟

رنگ پارافین با فیلتراسیون و تصفیه روشن تر می شود. هر چه چربی موجود در پارافین جامد بیشتر باشد رنگ آن به کرم و قهوه ای متمایل تر خواهد شد. همچنین هرچه خلوص آن بیشتر باشد رنگ آن به سفید شفاف نزدیک تر می شود.
درصد روغن پارافین جامد از نیم درصد تا ۱۰ درصد متغیر می باشد.

آیا خوردن پارافین برای انسان مضر است؟

پارافین های خوراکی در مقدار کم ضرری برای انسان ندارد. در مورد پارافین های دیگر اگر مقدار کمی مصرف شود، غیر سمی است; مضر نیست و احتمال بهبودی وجود دارد. فرد باید مایعات زیادی بنوشید تا در روده حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

بخشهای موردنیاز علامتگذاری شده اند

WordPress Theme built by Shufflehound.